Versenyrendszer

Perfect Change Alpokalja Kupán (a nevezett csapatok számától függően) az alapszakaszban sorsolás útján 3 csoportba kerülnek a nevezett együttesek, majd a csoportokon belül körmérkőzésekre kerül sor. A csoportokon belül kialakult sorrend alapján, az 1-2 és kettő 3. helyezett csapat folytathatja a küzdelmeket a Perfect Change Alpokalja Kupáért a legjobb 8 között, míg a további csapatok a Sport36 Szentgotthárd Kupáért játszanak tovább.

A versenybizottság a fordulókat követő hétfőn 17.00 órakor tartja értekezleteit, ahol előzetes bejelentés alapján a csapat képviselője jelen lehet és észrevételeit elmondhatja.
A 2019/2020
Perfect Change Alpokalja – Kupára nevező csapatok nevezésükkel egyidejűleg a versenykiírást, a versenyszabályokat, a lebonyolítási rendszert elfogadják!!!

4. Black Gold Triglav-Orfalu In-Team
5. Apát Hotel & Bajánsenye SE - Szeszpanyol Limited Edition Sporting Libacomb Rodeo Team
6. -------- Emerik-Fa Black Bulls

XXXIV. Perfect Change Alpokalja Teremlabdarúgó Torna 2019/20 Versenyrendszere

A nevezett csapatokat a versenybizottság sorsolás alapján 3 csoportba ( A-B-C – 6-6-5 csapat ) sorsolta. Az egyes csoportokon belül körmérkőzéses formában kell a helyezések sorrendjét eldönteni. Ez tekintendő a bajnokság alapszakaszának. Az alapszakasz befejeztével az A-B-C csoport 1-2 helyén végzett csapatok az 1-8 közé jutnak, ahol a D illetve E csoportban folytatják a küzdelmeket a Perfect Change Alpokalja Kupáért. Az alapszakasz A-B-C csoportjaiban a 3. helyen végzett csapatok 3-as körmérkőzéses „Mini Tornán” döntenek az 1-8 közötti még szabad 2 felsőházi helyről. A „Mini Torna” 3. helyezett csapata csatlakozik az alapszakasz csoportküzdelmei során a 4.-5-6. helyen végzett csapatokhoz és a továbbiakban a Sport36 Szentgotthárd Kupáért mérkőzhetnek.

Középszakasz 1-8: A csapatok csoportba sorolása a „Mini torna” befejezése után sorsolással kerül kialakításra, a lent látható szisztéma szerint. A sorsolással kialakított csoportokban körmérkőzéses formában zajlanak a mérkőzések. Az adott csoporton belül kialakult helyezések alapján az 1-2.helyezettek jutnak az 1-4 közé míg a 3-4. helyezettek az a 5-8. helyért mérkőznek a továbbiakban.

----- D ----- ----- E -----
AS Kóma Looney Tunes
MNÖK-MNSS Hodos Csatorna Patkányok
Domino Kijev KLUB MALEGA NOGOMETA GORNJI SENIK – GOSTILNA ZAVECZ
Sporting Libacomb Rodeo Team Mámor Club3

1-4 KÖZÖTT: Az 1-4 közé jutott csapatok a keresztjáték szisztéma alapján játszanak elődöntőt egymás ellen, oda-visszavágó alapon. A továbbjutás a kupaszabályok szerint dől el, azzal a kitétellel, hogy a keresztjáték során az „idegenben szerzett gólok” nem rangsorolnak a továbbjutást illetően. Amennyiben a 2. mérkőzés után a továbbjutás nem dőlt el a kupaszabályok alapján, úgy a büntetőpontról végzett rúgásokkal kell dönteni a továbbjutásról. A győztes csapatok kerülnek a döntőbe, míg a vesztes csapatok játszanak a 3-4 helyezésért.

D/1 – E/2
E/1 – D/2

5-8 KÖZÖTT: Az 5-8 közé jutott csapatok szintén a keresztjáték szisztéma alapján játszanak egymás ellen, oda-visszavágó alapon. A továbbjutás a kupaszabályok szerint dől el, azzal a kitétellel, hogy a keresztjáték során az „idegenben szerzett gólok” nem rangsorolnak a továbbjutást illetően. Amennyiben a 2. mérkőzés után a továbbjutás nem dőlt el a kupaszabályok alapján, úgy a büntetőpontról végzett rúgásokkal kell dönteni a továbbjutásról. A győztes csapatok az 5-6, míg a vesztes csapatok a 7-8 helyezésért játszanak.

D/3 – E/4
E/3 – D/4

Sport36 Szentgotthárd Kupáért 9-17 KÖZÖTT: Az alapszakasz (A-B-C csoport) 4-5-6. valamint a „Mini torna” 3. helyezett csapatai az „F” és „G” csoportokba kerülnek, az alább közölt besorolás alapján. A kialakult csoportokon belül a csapatok körmérkőzéses formában játszanak.
A csoportok végeredményei alapján az 1-2. helyezettek a keresztjáték szisztéma szerint játszanak elődöntőt egymás ellen, oda-visszavágó alapon (F1-G2 és G1-F2). A továbbjutás a kupaszabályok szerint dől el, azzal a kitétellel, hogy a keresztjáték során az „idegenben szerzett gólok” nem rangsorolnak a továbbjutást illetően. Amennyiben a 2. mérkőzés után a továbbjutás nem dőlt el a kupaszabályok alapján, úgy a büntetőpontról végzett rúgásokkal kell dönteni a továbbjutásról. A két mérkőzés alapján győztes csapatok játsszák a Sport36 Szentgotthárd Kupa döntőjét, míg a vesztesek a 3-4. helyért mérkőznek.
Az ’F’ illetve ’G’ csoport 3. helyezettei helyosztót játszanak (oda-visszavágó alapon). A végső helyezés a kupaszabályok szerint dől el, azzal a kitétellel, hogy a helyosztók során az „idegenben szerzett gólok” nem rangsorolnak a végeredményt illetően. Amennyiben a 2. mérkőzés után a továbbjutás nem dőlt el a kupaszabályok alapján, úgy a büntetőpontról végzett rúgásokkal kell dönteni a továbbjutásról.
Az ’F’ és ’G’ csoportok végeredményekor a 4. illetve 5. helyen végzett csapatok egyfordulós körmérkőzéseket játszanak a 15-17. helyek eldöntéséért.